Доброго вечора, наші любі читачі! В ефірі “Твітервью з …” і сьогодні у нас в гостях Антон Немцев!

Кря.

Кря, Антоне! Розкажи нам трохи про себе, які в тебе хобі?

Основне моє хобі — моя робота. З Frontender Magazine копаюся, у міру можливості. Так, все ще. Ні, не кинув. Крім того, я люблю пустувати. Останнє, іноді, кримінально карається. Ходити в гори.

Подорожувати на мотоциклі. Його звуть Іграшка-людожер Хамтні Хамберт. І він — червоненький. Буквально на днях відкатав Трансфагараш і Трансальпіну. По дорозі з Києва в Амстердам. Навесні постараюся зробити «залізну дупу». Це версія «залізної людини» для байкерів.

Стрибаю з парашутом. Граю на джембі. В основному в нарди. Що ще? Навіть не знаю, я дуже нудний.

Які книги чи статті вплинули на твій світогляд останнім часом?

«Ненасильницьке спілкування». Я завжди радий спробувати що-небудь нове. Перечитав «Як здобувати друзів і впливати на людей» Карнегі. Посміявся над «Тонким мистецтвом пофигизму» Менсона.

Пролистав «Inspired» Кагана. З більш профільної літератури найцікавішим напевно було «Form Design Patterns» від Smashing Magazine та мр. Сільвера.

Відростив бороду та інкогніто переїхав в Амстердам в якості рядового синьйора

Які джерела ти використовуєш, щоб тримати професійну форму?

Усі. Специфікації. Включаючи документи в інкубаторі і пропозиції. Статті в профільних виданнях, таких як smashingmagazine.com, alistapart.com, web.dev, developers.google.com, css-tricks.com, medium.com

…та навіть habr.com. Відео з конференцій. Чатики в телеграмі та гіттері.

Ти зараз живеш в Амстердамі. Можеш розказати трошки про місцеві ком’юніті?

Скажімо так, російську мову чуєш несподівано часто. Основні фронтенд-ком’юніті, на мій погляд, Fronteers (нідерландської до мозку кісток, але дуже гарне), AmsterdamJS і ReactAmsterdam, останні два об’єднані брендом GitNation.

Їх роблять наш земляк Денис Радін (організатор української конференції ITSea, наприклад) та латвієць Роберт Харитонов (ви можете знати його по WSD, а ще він придумав фронтенд Однокласників). Обидва котики.

Що для тебе, як спікера, головне в конференціях?

Люди, яким цікава «твоя» тема. Ті з ким ти можеш обговорити проблему, про яку розповідаєш, і методи її вирішення.

Ну і, звичайно, доповіді, які, будучи на конференції в якості спікера, можна безкоштовно послухати. А ще наклейки. І футболки з худі. Тому що всі знають: conferences are for swag!

Сьорбайте з першоджерел. Читайте специфікації

Ти один з небагатьох спікерів, хто був на нашій першій конференції. Чим тобі запам’яталась конференція?

Відмінний андеграунд антураж і прохолодна, найкраща для сприйняття інформації, температура в приміщеннях, можливість не тільки зробити доповідь, а й послухати дійсно цікаві виступи інших спікерів, можливість побачитися зі старими друзями.

Так-так, я зараз дивлюся на тебе. І, звичайно, Львів. Я досить довго тут жив, щоб ніжно полюбити це місто.

Що змінилося в твоєму житті за ці два роки?

Відростив бороду та інкогніто переїхав в Амстердам в якості рядового синьйора. Вступив в клуб анонімних Антонів.

Мені пощастило прочитати доповіді з однієї сцени з Еріком Мейером, Крісом Лілей та Леа Віру. Шкарпетку ще загубив.

Про що ти плануєш розказувати на LvivCSS?

Про методи моніторингу продуктивності в проекті. Я стикався з цими питаннями, поки працював тех. лідом в Template Monster’e. Стикаюся з ними зараз. Мені це цікаво і я із задоволенням поділюся своїм напрацюваннями і послухаю думки небайдужих до питання людей.

Які три головні поради ти можеш дати нашим читачам?

Сьорбайте з першоджерел. Читайте специфікації. Регулярно читайте статті в профільних виданнях. Ходіть на конференції. Це фронтенд. «Тут, знаєш, доводиться бігти щодуху, щоб тільки залишитися на тому ж місці».

Дякуємо, Антоне! Було цікаво, і, сподіваємось, на LvivCSS наші читачі будуть запитувати тебе не тільки по темі виступу, але й про “залізну дупу” ;)

Що ж, а з вами, наші дорогі читачі, ми прощаємось лише до завтра! Завтра у нас в гостях буде Катерина Міщенко.

Твітервью від 25 вересня 2019 року