LvivCSS'19

Наші спікери
переглянь розклад

Ніч темна і повна dark pattern'ів.

Олена Шпілевська
Львів

Олена Шпілевська

Розповість нам про найтемніші патерни (або патерни непрямої маніпуляції), які так полюбляє використовувати бізнес в погоні за прибутком, і які треба відсіювати на ранніх етапах розробки проекту.

Hard-boiled UX Architect, богиня верстки, щаслива, незламна мама випускників двох українських IT-шкіл і просто чудова, перманентно позитивна дівчина. Пропагує пацифізм у вирішенні конфліктів дизігнерів і девів, вчить основам людино-орієнтованого дизайну і обдуманої верстки. Любить карати злісних невиконувачів домашок і займатися йогою на галявинці ^^

Історія іншої анімації. Абсолютно іншої.

Юрій Артюх
Київ

Юрій Артюх

Юрій є парубок моторний, любить верстку та webgl, кавуни та бачату. Навіть якщо доповідь не зайде, зможе станцювати та розважити публіку. Наразі веде прямі трансляції на youtube та регулює технічні питання у своїй команді Coderiver. Скерував декілька мільйонів пікселів, зверстав понад 1000 макетів, провів понад 70 трансляцій про анімації, має сертифікат учасника чемпіонату з бачати, один раз випив 8 кавунових фрешів за добу.

You might not need Bootstrap.

Олександра Шинкевич
Мінськ

Олександра Шинкевич

Фулстек-розробник на node.js, спів­організатор MinskCSS, MinskJS, CSS-Minsk-JS. Займається фронтендом ще зі школи, магістр технічних наук. Верстала ще таблицями, і за свою кар'єру розробника пройшла шлях від jQuery до VanillaJS, і назад до фреймворків Angular, React і Vue.js. А потім вигоріла і звільнилась з посади керівника відділу фронтенд-розробки.

Неймовірні пригоди девелопера в дизайн-системах.

Павло Юхнович
Мінськ

Павло Юхнович

Втомилися від постійно мінливих вимог в ТЗ? Девелопили компонент пів-спринта, а виявилося, що ваш джун Валера вже зробив його місяць тому? Який з 50 відтінків червоного використовувати для кнопки «Ніт»? Нема ради на питання «Який тут розмір шрифта» отримувати відповідь «Ну, придумай щось»? Павло має відповідь на всі ці (і навіть більше) питання. Чи можна вважати дизайн-системи срібною кулею від усіх цих напастей? Приходьте на доповідь Павла Юхновича і дізнайтесь про це з перших рук!

66-разовий чемпіон по BeerJS Minsk у важкій вазі, співорганізатор різних івентів, спікер на всяких цих ваших айтішних конференціях, записує YouTube інтерв'ю, а у вільний від BeerJS час керує командою розробників на великому проекті, менторить і читає лекції по React і Node. Свій сябр в дошку.

CSS — мова програмування.

Микита Дубко
Мінськ

Микита Дубко

Деякі програмісти стверджують, що, як вони вже програмісти, то хай CSS верстальники роблять. А якщо довести їм, що CSS — мова програмування? І Микита доведе. А потім доведе, як з цього безглуздого знання витягти якомога більше корисного — застосовувати найкращі практики програмування в написанні коду для верстки.

Frontend-розробник та CSS-інженер. Доброзичливий бородань. Організатор мітапів MinskCSS, MinskJS, співорганізатор конференції CSS-Minsk-JS. Радкатор новин спільноти Веб-стандарти. Ще в школі зверстав шкільний сайт, потім працював з базами даних та бекендом на C#, але неминуче повернувся у фронтенд. Дає грошей Юрі Артюху на стріми.

Як будувати дизайн-системи з WebComponents.

Владлен Федосов
Харків

Владлен Федосов

Дизайн-система повинна бути на проекті. І про це вам розкажуть інші спікери. А Владлен, в свою, чергу, розповість про те, як створювати доступні, відтестовані та консистентні реалізації компонентів для цих дизайн-систем, які, до того ж, можна використовувати незалежно від того, Angular у вас, Vue чи React. Від теорії до практики!

Запальний t-shaped інженер, що працював як Senior Software Engineer Team Lead Scrum Master Product Owner Head технічного напрямку, Solution Architect та DevOps. Точно знає, як будувати продукти, що вирішують справжні людські проблеми, та знає, як керувати всім цим безумством.

Ще більше секретів SVG.

Олексій Калюжний
Полтава

Олексій Калюжний

Чи може SVG щось приховувати у 2019 році? Юний дослідник Олексій вирушить на пошуки секретів до країни Масштабованої Векторної Графіки, і розкаже нам, які пригоди його там чекали, які таємниці йому вдалось вивідати, і які трюки вам варто робити саме з SVG в сучасній веб-розробці. Його доповідь дасть однозначну відповідь на питання «А шо, так можна було?!» і покаже найкращі та неоднозначні рішення на SVG для повсякденної та неординарної веб-розробки.

Магістр SVG, frontend-розробник, ніндзя Вордпресу, що має вже понад 10 років різноманітного та насиченого професійного досвіду. Провідний викладач в Beetroot Academy, багаторазовий фіналіст, переможець і суддя чемпіонату DEV Challenge.

Дивимось сьогодні в завтрашній день разом з Flutter.

Василь Дицяк
Київ

Василь Дицяк

Про Flutter сьогодні не чув хіба лінивий. Ну або ті, хто не причетний до розробки. Що це таке, для чого, як працює, а, головне, навіщо — про це розповість Василь Дицяк. Про механізм роботи Flutter, про його застосування, переваги, і ще про те, куди рухається технологія, і чи не замінить вона з часом HTML з CSS. Останнє викликає сильну підозру, але Василь пообіцяв розповісти про плани Flutter захопити планету, зокрема праски, будильники з дзвіночком і веб.

Фронтенд, авжеж сеньор, девелопер. Герой ордену вайті вищого ступеня. Співзасновник секти шанувальників Flutter, а з тим і гребець-невільник на ReactNative. Цього року вперше для себе відкрив публічні виступи. Поки — подобається. Підходьте привітатися, та не ображайтеся проповідям про Flutter.

Web components & lit-element в продакшені.

Роман Савіцький
Житомир

Роман Савіцький

Далекого 2016 року світ почув про вебкомпоненти, а одна, тоді ще не дуже розумна команда, якій необхідно було верстати дуже багато, вирішила спробувати те все в продукті, який допоміг зменшити верстку. Про біди вебкомпонентів відомо всім, але про те, як вижити і дійти з альфи до стабільної версії знають не багато. Всі вузькі місця, обмеження і про те, як lit-element з’явився в проекті. Після чого 2 співробітника звільнилось, але через рік всім стало жити набагато краще. Happy end гарантовано.

Людина з великою печінкою (співзасновник beerJS Zhytomyr), а також поганими нервами (співорганізатор frontend://zt та OdessaJS). У вільний від конференцій час працює в Infopulse техлідом, тімлідом. Арбітр футболу і DevChallenge2019, тому може вирішити будь-який спір. Працюю зі всім не стандартним. Затягнув в проект вебкомпоненти до того, як це стало мейнстрімом. Заполіфілив і випилив натівні вебкомпоненти. Жду, коли це стане мейнстрімом

Верстальник — теж людина

Катерина Міщенко
Харків

Катерина Міщенко

Кар'єрний шлях веб-розробника може бути важким та тернистим. Кожного дня ми стикаємося з новими викликами, технологіями, методологіями, специфікаціями. Як вижити в цьому буремному світі, як не загубитися в сучасній розробці, як навчитися використовувати вже набуті знання не змінюючи радикально професійну сферу і залишатися при цьому цінним та затребуваним спеціалістом? Про це все і розкаже Катерина, яка точно знає, що верстальник — не вирок, а навпаки, саме той шлях, який може відкрити двері майже до кожної галузі в розробці.

Завжди каже: «Нормально роби — нормально буде». Десять років тому прийшла у верстку і не змогла знайти вихід. Пройшла всі стадії: заперечення, гнів, байдужість і прийняття факту, що світчером їй не стати. За весь цей час Катерина набила чимало шишок і зробила висновки. Випалює очі кодом і, разом з тим, розвиває компетенцію верстки в Sigma Software. І якщо вам здається, що верстка помирає, то приходьте послухати її доповiдь про те, чому це вам тiльки здається ;)

Як я робив найкращий сайт для найкращої конференції

Сергій Бабіч
Львів

Сергій Бабіч

Як можна зробити швидкий, легкий, надійний сайт для конференції без фреймворків, з допомогою технологій, які ще минулого року здавалися чимось космічним, а вже сьогодні є чимось буденним і лише з малесенькою домішкою JavaScript? За допомогою яких інструментів можна зробити сайт дійсно зручним і насправді корисним для відвідувачів?

Awesome frontend developer, батько трьох дітей та конференції LvivCSS. Людина, яка придумала замість глупих відмазок, щоб втікти на кілька днів з дому, проводити івенти в інших містах. Якщо ви його ще не знаєте, це значить, що він просто ще не робив івент у вас. Упоротий наглухо фанат HTML та CSS, за float і color рефловить в упор.

Доступно про інтимне

Віталій Станишевський
Львів

Віталій Станишевський

За 8 років професійного життя працював з різними технологіями — Java, PHP, .NET, проте зрозумів, що серце прагне прекрасного. На разі — Sr Frontend developer. Не вірить в маршрутки, проте вірить в роботу віддалено. В дитинстві дивився «Секс у великому місті», що і визначило життя Віталія — 2 роки тому переїхав з Ужгорода у Львів та займається проектом секс-едукації українських тінейджерів у вільний час.

Як приборкати Typographicus Exoticus

Владислав Туліновський
Харків

Владислав Туліновський

Що взагалі таке типографіка, і яким чином вона допомагає робити наші продукти кращими, зручнішими, гарнішими? Як працюють шрифти? Кому потрібна та типографіка, і як переконати бізнес в тому, що текст, який гарно виглядає, допоможе йому стати ще бізнесовішим? І, головне, як приборкати складну науку типографіку, якщо ти звичайний веб-розробник і хочеш просто верстати формочки?

Влад, UX/UI дизайнер интерфейсів з більш, ніж чотирирічним досвідом роботи. Працював на проектах Minibar delivery, b-reel.com, hugeinc.com, sezane.com, Dexilon, Box Exchanger. Дизайнер компанії Vidax (Франція), Head UX дизайнер Dexilon (Bershka, Zara і т.д). Потенційно зміг в UX, вічний розпалювач конфликтів між дизайнером та розробником. Кредо — «Що намалював дизайнер,робробник може зробити вдвічі крутіше». Задається питанням «UX дизайн — один з прийомів психологічного насилля?» Жаліється, що стендапером йому не бути.

Відстежування продуктивності в проекті.

Антон Немцев
Амстердам

Антон Немцев

Всі люблять теревенити про продуктивність та як це важливо, але майже ніхто не знає поточну продуктивість і як вона змінюється з часом. Давайте розберемося, як вимірювати продуктивність та візуалізувати її зміни, і які стандарти нам можуть в цьому допомогти.

Незалежний розробник протягом 16 рокiв. Не витримав лихої долі і запродався корпораціям. Jack of all trades, master of none. Швидше останнє. Головний редактор Frontender Magazine. Все пустив за вітром. Доповідач на міжнародних та місцевих конференціях, експерт UA Web Challenge. Був колись. Чарівний розмовляючий ведмедь.

Чи є життя без БЕМу?

Євген Ісаков
Київ

Євген Ісаков

Всім відомо, що методології — потрібна річ, але що там є, крім БЕМ? Як йти в ногу із часом та не тремтіти від слів «компонентний підхід»? А тут ще й дизайнери хочуть погратися у цю штуку… То що ж робити, аби дизайнеру та розробнику не повбивати один одного ще на етапі планування проекту?

Head of BEM police, аутсорсить в EPAM'і вже шостий рік, а загалом в розробці більше 12. Читає лекції та проводить воркшопи у внутрішніх лабах, а з цього року також був помічений за цим ділом в КПІ та Університеті Шевченка.